Ασύλληπτο κάζο για Παρί και ήττα 4-2

11.01.2015 02:19

Τι και αν προηγήθηκε με 2-0, τι και αν αντιμετώπιζε μία ομάδα που παλεύει για την παραμονή, η Παρί… αυτοκτόνησε και γνώρισε την συντριβή με 4-2. Γκολ ο Μοδέστο, γκολάρα ο Παλμιερί!

Θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και νύχτα ντροπής. Εξάλλου, έχει όλα εκείνα τα «συστατικά» που δικαιολογούν τον συγκεκριμένο χαρακτηρισμό. Ένα μεγάλο φαβορί, ένα αουτσάιντερ και ένα ασύλληπτο κάζο.

Η Παρί προηγήθηκε με 2-0 απέναντι στην Μπαστιά, αλλά γνώρισε μία ταπεινωτική ήττα. Το προβάδισμα των δύο τερμάτων στο 20’ χάθηκε πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν μία επική ανατροπή.

Ο Λούκας Μόουρα στο 10’ άνοιξε το σκορ για την Παρί και δέκα λεπτά αργότερα ο Ραμπιό διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων που έδειχναν ότι θα κάνουν περίπατο. Υπολόγιζαν, όμως, δίχως τη Μπαστιά, η οποία μείωσε στο 32’  με τον Μπουντερούζ (πέναλτι) και ισοφάρισε με τον Μοδέστο στο 45’.

Στην επανάληψη η Παρί έδειχνε… αλλού, η Μπαστιά είχε το μαχαίρι στα δόντια και στο 56’ ο Παλμιερί με ένα απίστευτο γκολ έκανε το 3-2. Ο ίδιος παίκτης στο 89’ σφράγισε τη νίκη της ομάδας του διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.