Αγωνιστική δράση και μεταδόσεις της Κυριακής (21/2)

21.02.2016 05:39
11:00: Δράση και στα «μικρά σπορ»

Με τον αγώνα ΑΟ Μαρκοπούλου – ΓΣ Ηλιούπολης που θα αρχίσει στις 17:00 στο Μαρκόπουλο θα ολοκληρωθεί η 18η αγωνιστική στο πρωτάθλημα βόλεϊ της Α1 γυναικών.

Για το πρωτάθλημα Handball Premier και τη 18η αγωνιστική θα παίξουν σήμερα στο ΔΑΚ Κατερίνης στις 16:00 ο Αρχέλαος με τον ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑ.

Η Ελισάβετ Πεσιρίδου αγωνίζεται στις 11:55 στα 60μ. εμπόδια και στις 12:40 η Λίλη Αλεξούλη στο μήκος στο Εθνικό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου της Ρουμανίας στο Βουκουρέστι.

Στον στίβο ο Κώστας Φιλιπππίδης και η Νικόλ Κυριακοπούλου αγωνίζονται στις 16:00 στο μίτινγκ επί κοντώ στο Κλερμόν της Γαλλίας. Τέλος, στο τζούντο στις 11:00 ο Ηλίας Ηλιάδης (-90κ.) αγωνίζεται στο γκραν πρι του Ντίσελντορφ της Γερμανίας.

17:00: ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός και στο μπάσκετ

Ντέρμπι Παναθηναϊκού-ΠΑΟΚ δεν έχουμε σήμερα μόνο στο ποδόσφαιρο αλλά και στο μπάσκετ με τους ρόλους όμως να αντιστρέφονται, αφού ο Δικέφαλος είναι αυτός που φιλοξενεί τους «πράσινους» στο «PAOK Sports Arena» στις 17:00 για την 20ή αγωνιστική της Basket League ΣΚΡΑΤΣ. Την ίδια ώρα στο Ολυμπιακό Στάδιο η ΑΕΚ θα φιλοξενήσει την Κηφισιά.

18:00: Ξεχωρίζει το ΑΕΛ-Παναιγιάλειος στη Football League

H αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Παναιγιάλειο στις 18:00 στο «AEL FC Arena» είναι το ματς που συγκεντρώνει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον από τους σημερινούς αγώνες της Football League, με τους γηπεδούχους να θέλουν τη νίκη για να επιστρέψουν στην κορυφή της βαθμολογίας. Στα υπόλοιπα ματς της 20ής αγωνιστικής έχουμε στις 15:00 Κέρκυρα-Πανελευσινιακός στο αθλητικό κέντρο Κέρκυρας, Αγροτικός Αστέρας-Πανσερραϊκός στο «Δημήτρης Κοντικάκης» του Ευόσμου και Κισσαμικός-Ζάκυνθος στο γήπεδο Μάλεμε των Χανίων.

Πλήρη δράση έχουμε και στους τέσσερις ομίλους του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, με τον Αρη να υποδέχεται στις 15:00 στο «Κλεάνθης Βικελίδης» τον Εθνικό Αγιονερίου για την 22η αγωνιστική.

18:00: Τα βλέμματα στο Τσέλσι-Σίτι για το Κύπελλο Αγγλίας

Πολλά και ενδιαφέροντα ματς περιλαμβάνει και η σημερινή ατζέντα στην ποδοσφαιρική Ευρώπη, αλλά το ματς που ξεχωρίζει είναι αυτό ανάμεσα στην Τσέλσι και στη Μάντσεστερ Σίτι στις 18:00 στο «Στάμφορντ Μπριτζ» για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Αγγλίας. Οσον αφορά το υπόλοιπο σημερινό πρόγραμμα έχουμε τα εξής: Η Αντερλεχτ, μετά το πρώτο ματς με τον Ολυμπιακό για τους «32» του Γιουρόπα Λιγκ και πριν από το δεύτερο, αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Βάασλαντ – Μπέβερεν (19:00) για την 27η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Τα ματς Μπλάκμπερν – Γουέστ Χαμ στις 16:00 και Τότεναμ – Κρίσταλ Πάλας στις 17:00 συμπληρώνουν το παζλ των σημερινών αγώνων του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι αναμετρήσεις Μάλαγα – Ρεάλ Μαδρίτης (17:00), Αθλέτικ Μπιλμπάο – Ρεάλ Σοσιεδάδ (19:15) και Ατλέτικο Μαδρίτης – Βιγιαρεάλ (21:30) ξεχωρίζουν στο κυρίως πιάτο της 25η αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος, η οποία κλείνει ακόμα με τα παιχνίδια Ράγιο Βαγεκάνο – Σεβίλλη (13:00) και Γρανάδα – Βαλένθια (19:15).

Ο αγώνας Μπάγερ Λεβερκούζεν – Μπορούσια Ντόρτμουντ (16:30) ξεχωρίζει στα ματς που κλείνουν την 22η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος, με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει ακόμα τα παιχνίδια Αννόβερο – Αουγκσμπουργκ (18:30) και Σάλκε – Στουτγκάρδη (18:30).

Εξι ματς στο κυρίως πιάτο της 26ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος: Αταλάντα – Φιορεντίνα (16:00), Σασουόλο – Εμπολι (16:00), Τζένοα – Ουντινέζε (16:00), Τορίνο – Κάρπι (16:00), Φροζινόνε – Λάτσιο (19:00) και Ρόμα – Παλέρμο (21:45).

Οι αγώνες Μαρσέιγ – Σεντ Ετιέν (15:00), Καέν – Ρεν (18:00) και Λιλ – Λιόν (22:00) κλείνουν την 27η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Το ντέρμπι Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ (16:00) και το ματς Αγία Νάπα – ΑΕΚ (18:00) κλείνουν την 24η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος.

19:30: Ντέρμπι στη Λεωφόρο για τη Super League

Το ντέρμπι ανάμεσα στον Παναθηναικό και στον ΠΑΟΚ στις 19:30 στο «Απόστολος Νικολαΐδης» αναμφίβολα ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής της Super League. Tην αυλαία του προγράμματος ανοίγει στις 15:00 ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός που υποδέχεται στο γήπεδο Καραϊσκάκη τον Ατρόμητο, ενώ στις 17:15 θα διεξαχθούν οι αναμετρήσεις Ξάνθη-Πανθρακικός στο «Skoda Ξάνθη Arena» και Πλατανιάς-Παναιτωλικός στο δημοτικό γήπεδο Περιβολίων.

ΕΚΠΟΜΠΕΣ

13:30: ΣΚΑΪ: Goal χωρίς σύνορα

16:00: Novasports 1: Παίζουμε Ελλάδα

21:30: Novasports 1: Παίζουμε Ελλάδα

21:30: Novasports 24: Best of Super League

21:40: ΣΚΑΪ: Kick Off

22:00: ΕΡΤ 1: Αθλητική Κυριακή

22:30: ΟΤΕ Sport 3: Sports Show Highlights

ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ

13:00: OTE Sport 2: La Liga: Ράγιο Βαγιεκάνο-Σεβίλλη

13:30: Novasports 1: Eredivisie: Αγιαξ-Εξέλσιορ

14:30: ΟΤΕ Sport 3: Bundesliga 2: Μόναχο 1860-Μπόχουμ

15:00: Novasports 2: Super League – 23η αγωνιστική: Ολυμπιακός-Ατρόμητος

16:00: ΟΤΕ Sport 1: Serie A: Αταλάντα-Φιορεντίνα

16:00: ΟΤΕ Sport 5: Serie A: Τζένοα-Ουντινέζε

16:00: ΟΤΕ Sport 7: Serie A: Σασουόλο-Εμπολι

16:00: ΟΤΕ Sport 8: Serie A: Τορίνο-Κάρπι

16:00: Novasports 4: Τουρνουά τένις ΑΤΡ World Tour 250 – Μασσαλία: Τελικός

16:30: ΟΤΕ Sport 3: Bundesliga: Μπάγερ Λεβερκούζεν-Μπορούσια Ντόρτμουντ

17:00: ΟΤΕ Sport 2: La Liga: Μάλαγα-Ρεάλ Μαδρίτης

17:00: ΟΤΕ Sport 4: Basket League ΣΚΡΑΤΣ – 20ή αγωνιστική: ΑΕΚ-Κηφισιά

17:00: Novasports 3: Basket League ΣΚΡΑΤΣ – 20ή αγωνιστική: ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

17:00: ΕΡΤ 2: Πρωτάθλημα Α1 βόλεϊ γυναικών – 18η αγωνιστική: Μαρκόπουλο-Ηλιούπολη

17:15: Novasports 2: Super League – 23η αγωνιστική: Ξάνθη-Πανθρακικός

17:15: Novasports 7: Super League – 23η αγωνιστική: Πλατανιάς-Παναιτωλικός

18:00: ΟΤΕ Sport 5: Football League ΟΠΑΠ – 20ή αγωνιστική: ΑΕΛ-Παναιγιάλειος

18:30: ΟΤΕ Sport 3: Bundesliga: Σάλκε-Στουτγκάρδη

19:00: ΟΤΕ Sport 1: Serie A: Φροζινόνε-Λάτσιο

19:00: ΟΤΕ Sport 7: Κύπελλο Ιταλίας μπάσκετ – Τελικός: Μιλάνο – Αβελίνο

19:00: Fox Sports: NCAA – Κανονική περίοδος: Σεντ Τζονς Ρεντ Στορμ-Σέτον Χολ Πάιρετς

19:15: ΟΤΕ Sport 2: La Liga: Αθλέτικ Μπιλμπάο-Ρεάλ Σοσιεδάδ

19:15: ΟΤΕ Sport 8: La Liga: Γρανάδα-Βαλένθια

19:30: Novasports 1: Super League – 23η αγωνιστική: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

20:00: ΟΤΕ Sport 5: Κύπελλο Ισπανίας μπάσκετ – Τελικός: Γκραν Κανάρια – Ρεάλ Μαδρίτης

20:15: Novasports 3: Πορτογαλικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου: Πόρτο-Μορεϊρένσε

20:30: ΟΤΕ Sport 6: Τουρνουά τένις ATP 500 – Ρίο ντε Τζανέιρο: Τελικός

21:30: ΟΤΕ Sport 2: La Liga: Ατλέτικο Μαδρίτης-Βιγιαρεάλ

21:45: ΟΤΕ Sport 1: Serie A: Ρόμα-Παλέρμο

22:00: ΟΤΕ Sport 8: Τουρνουά τένις ATP 250 – Ντελρέι Μπιτς: Τελικός

22:00 Novasports 2: Ligue 1: Λιλ-Λιόν

22:30: ΟΤΕ Sport 4: ΝΒΑ – Κανονική περίοδος: Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ-Κλίβελαντ Καβαλίερς

23:30: ΟΤΕ Sport 6: Τουρνουά τένις ATP 500 – Ρίο ντε Τζανέιρο: Τελικός

01:00: ΟΤΕ Sport 4: ΝΒΑ – Κανονική περίοδος: Τορόντο Ράπτορς-Μέμφις Γκρίζλις

01:30: ΟΤΕ Sport 8: NCAA – Κανονική περίοδος: Μπόστον Κόλετζ-Γουέικ Φόρεστ

[ Online ]





Shortlink:

Contact us | About us | Terms & conditions | Privacy policy
Mikrometoxos 2014