Την «πλήγωσε» στις καθυστερήσεις- Βιγιαρεάλ 1 Λίβερπουλ 0

29.04.2016 00:48

Ο επιμένων νικά… Η Βιγιαρεάλ δεν έπαψε λεπτό να κυνηγά το γκολ που θα άλλαζε τις ισορροπίες ενόψει του αγώνα ρεβάνς στην Αγγλία στις 5 Μαΐου και η επιμονή της ανταμείφθηκε στο τέλος, με τον Αντριάν Λόπεθ να σκοράρει στο 2ο λεπτό τον καθυστερήσεων, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0 απέναντι στη Λίβερπουλ, στο πρώτο ματς μεταξύ των δύο ομάδων που διεξήχθη το βράδυ της Μ. Πέμπτης (29/4) στο «Μαδριγάλ».

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ (Μαρσελίνο Γκαρσία Τοράλ): Ασένχο, Μάριο, Μπεγί (76′ Μουζάκιο), Βίκτορ Ρουίθ, Κόστα, Ντος Σάντος (72′ Καστιγέχο), Πίνα, Μπρούνο, Ντένις Σουάρεθ, Σολδάδο (74′ Αντριάν Λόπεθ), Μπακαμπού.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ (Γιούργκεν Κλοπ): Μινιολέ, Κλάιν, Τουρέ, Λόβρεν, Μορένο, Λούκας, Άλεν, Μίλνερ, Λαλάνα, Κουτίνιο (46′ Άιμπ), Φιρμίνο (89′ Μπεντέκε).