0-0 ΜΕ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ 4ης ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Για… λύπηση η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

24.01.2015 02:55

Στην Premier League… ζορίζεται, αλλά το… κάζο που έπαθε στο Κύπελλο δεν έχει τελειωμό.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν κατάφερε να πετύχει γκολ απέναντι στην Κέιμπριτζ Γιουνάιτεντ, ομάδα της 4ης κατηγορίας της Αγγλίας, έμεινε στο 0-0 και είναι… τυχερή που θα πάει σε ρεβάνς στην έδρα της!

Ο Λουίς φαν Χάαλ δεν υποτίμησε το ματς και έριξε στο χορτάρι σχεδόν όλα του τα αστέρια (Ντε Χέα, Τζόουνς, Βαλένσια, Ρόχο, Μπλιντ, Κάρικ, Φελαϊνί, Γιανουζάι, Ντι Μαρία, Γουίλσον, Φαλκάο, ενώ μπήκαν ως αλλαγή οι Σο, Ερέρα και Φαν Πέρσι), ωστόσο οι «κόκκινοι διάβολοι» ήταν… δράμα.

• Για... λύπηση η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μάλιστα, οι γηπεδούχοι, που είχαν σε μεγάλη βραδιά τον τερματοφύλακά τους Κρις Νταν, έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο σε κεφαλιά του Κόουλσον (σχεδόν πάνω στη γραμμή έστειλε την μπάλα άουτ), ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ζήτησαν πέναλτι.

Η Γιουνάιτεντ από την άλλη, έκανε μόλις τρεις φάσεις για γκολ (μία ο Φαλκάο στο ξεκίνημα και μία διπλή στις καθυστερήσεις) και το 0-0 βρήκε τους παίκτες της Κέιμπριτζ, ομάδα που είναι στη μέση της βαθμολογίας της League Two, να πανηγυρίζουν σαν τρελοί!

Πλέον οι δύο ομάδες θα συναντηθούν ξανά στο «Ολντ Τράφορντ» για να κριθεί ποιος θα περάσει στον επόμενο γύρο.